KONST / Litografier / Färglitografi 9758046
*
nr 975 8046
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 36x44
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2015
kl 19:04:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/7 21:31:31
1
300 kr
12/8 17:06:58
2
Vinnande bud
- Tema
24 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik jan lundquist konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konstnär sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
*
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Stockholmsmotiv
Läs mer om Jan Lundquist
nr 975 8046
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 36x44
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/7 21:31:31 | 1 | 300 kr |
12/8 17:06:58 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
24 aug
Stockholmsmotiv
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv frÃ¥n Stockholm - WaxholmsbÃ¥tar, södermotiv och bubblande cityliv. OljemÃ¥lningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik jan lundquist konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konstnär sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45